021-66505499
ورود   -   ثبت نام    |   

تاریخچه برند آدیداس

  1400-08-22
  برندها

آدیداس یک شرکت بین‌المللی در شهر هرتسوگن‌آوراخ آلمان است. این شرکت به طراحی و تولید کفش و لباس و لوازم ورزشی پرداخته است. همچنین از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های لباس ورزشی در اروپا و دومین تولیدکننده پس از نایک در جهان محسوب می‌شود. آدیداس هم‌اکنون هولدینگی متشکل از چندین شرکت ورزشی شامل ریباک و تیلرمید و ران‌تستیک و ۸.۳۳ درصد از سهام باشگاه فوتبال بایرن‌مونیخ است.
 
 
آدیداس ابتدا توسط دو برادر تاسیس شد که با ایجاد تغییرات در کفش‌های استوک باعث بهبود در کارایی آن‌ها شدند. اولین محصولات آدیداس توسط ورزشکاران آلمانی در مسابقات المپیک استفاده شدند. در ادامه به دلیل مشکلاتی که بین این دو برادر رخ داد از همدیگر جدا شدند و یکی از آنها برند پوما را تاسیس کرد.
 
 
لوگوی آدیداس یکی طرح‌های ماندگار در تاریخ طراحی است. خط‌های این لوگو تا پیش از جدایی برادران دو عدد بود که پس از آن به‌دلیل مشکلات حقوق معنوی، مجبور به استفاده از خط سوم در آن شدند.
 

..:: رشد جهانی با رهبری مدیری خلاق:

آدی در دهه‌‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰، چندین نوآوری را به صنعت کفش عرضه کرد. برخی از آن‌ها  اولین کفش‌های مخصوص یخ و کفش‌هایی با دو سری استوک می‌باشند. به‌علاوه، آدیداس به‌عنوان اولین برندی شناخته می‌شود که درکنار تولید کفش برای ورزش‌کاران، کیف و لباس ورزشی نیز برای آن‌ها عرضه کرد.
درمیان تمام نوآوری‌های آدی، کفش‌های فوتبال مهم‌ترینشان هستند. تا قبل از سال ۱۹۵۷، طراحی کفش‌های فوتبال برای چندین دهه بدون تغییر مانده بود. در آن طراحی،‌ استوک‌های فلزی به کفی‌های چرمی وصل می‌شدند. این کفش‌ها خصوصا وقتی خیس می‌شدند،‌ وزن زیادی داشتند. در طراحی آدی،‌ از کفی‌های نایلونی و استوک‌های لاستیکی استفاده شده بود. کفش‌های او سبک‌تر بودند و دوام بیشتری هم داشتند.
 

..:: قرن بیست‌ویکم و تولد دوباره آدیداس:

در سال‌های پایانی قرن بیستم به دلیل وجود مشکلات فراوان اعم از طولانی‌شدن زمان ادغام سالومون و کاهش فروش در آسیا و بازار نامناسب ورزش گلف، سال‌های توسعه‌ی زیرساختی برای آدیداس بود. آن‌ها همراه با تاسیس مرکز مدیریت بین‌المللی خود در هرتسوگن‌آوراخ، دفاتری را در ژاپن، هلند و ترکیه راه‌اندازی کردند.
همچنین آن‌ها اسپانسر رسمی جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ فرانسه و جام جهانی فوتبال زنان ۱۹۹۹ شدند. بعلاوه، آدیداس اسپانسر یکی از تیم‌های بیسبال در نیویورک نیز شد. در میان ورزشکاران مشهور که آدیداس اسپانسر آن‌ها بود نیز اسامی بزرگی همچون جان اولریش، دوچرخه‌سوار و کوبی برایانت، بازیکن مشهور NBA وجود داشتند.
 
 
سال‌های میانی دهه‌ی ۲۰۰۰ با گسترش بازارهای هند و چین همراه بود. شرکت‌های فعال در صنعت ورزش همگی تلاش می‌کردند با ورود به این بازارها، از ظرفیت فراوان آن‌ها استفاده کنند. آدیداس از برندهای موفق در این سال‌ها بود
آدیداس در سال ۲۰۰۵ با معرفی کفش هوشمند آدیداس با نامAdidas 1  همراه بود. آن‌ها در این کفش از حسگرها و پردازنده‌ای برای تنظیم نرمی کفی استفاده کرده بودند و امیدوار بودند با تولید محصول جدید باردیگر بازار پرسود کفش‌های ورزشی را دراختیار بگیرند و تا حدودی موفق هم بودند.
 
 

..:: سال‌های اخیر و وضعیت کنونی برند آدیداس:

امروزه با بیش از 1000 فروشگاه در سراسر جهان، به پیشرفت قابل توجهی دست یافته است. این برند مشهور موفقیتش را مدیون بازاریابی خوب و نفوذ به وسیله تبلیغات و سایر ابزارهای بازاریابی است. واقعیت این است که آدیداس نه تنها دنیای مد و ورزش را به هم پیوند می زند، بلکه تصویر یکپارچه ای از ورزش، خیابان، موسیقی، فرهنگ پاپ و دیگر نشانه های مد را ارائه می‌دهد، و استراتژی‌های خوبی در ارتباط با مخاطبین خود در پیش گرفته است.
هربرت هاینر پس از 15 سال در اکتبر 2016 ، مدیریت شرکت را به Kasper Rorsted واگذار کرد. Rorsted بر موفقیت‌های شرکت در عصر دیجیتال تمرکز کرده و بر اساس استراتژی پیشین شرکت آدیداس یعنی استراتژی نو آفرینی را مرکز فعالیت‌های خود قرار داد.
 
جهت خریداری کفش‌های این برند به سایت خرید دات کام مراجعه کرده و یا با شماره 02166505499 تماس حاصل فرمایید.

 

  1400-08-22
  برندها

   نظرات درباره این مقاله

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.
افزودن نظر