021-66505499
ورود   -   ثبت نام    |   

مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب

  1400-08-22
  کفش ورزشی

خرید کفش فوتبال به‌دلیل تنوع بسیار زیاد مدل‌های آن، واقعا دشوار است. این راهنمای خرید کفش فوتبال به شما کمک می‌کند با توجه به نوع زمین بازی و مشخصات کفش از جمله زیره آن، بهترین کفش فوتبال مناسب خودتان را انتخاب کنید.

مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب
 

مرحله اول: تحقیق کنید:

ترجیحا برای خرید کفش فوتبال حضورا اقدام کنید. اما اگر باز هم خرید آنلاین را ترجیح می‌دهید، خوب درباره آن از نظرات کاربران و نقد و بررسی‌های آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. امروزه بیشتر افراد درباره هرچیزی که می‌خرند، بازخورد یا کامنتی در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. دنیای امروز دنیای انتقال اطلاعات و بازخوردهاست. بنابراین خوب تحقیق کنید.
 
مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب
 

مرحله دوم: نوع زمین بازی را مشخص کنید:

 
یکی از مهم‌ترین عواملی که در هنگام خرید کفش فوتبال باید بررسی کنید، نوع زمین بازی است. اگر کفشی را بخرید که مناسب زمینی که در آن بازی می‌کنید نباشد، ممکن است پاهایتان به‌شدت آسیب ببیند یا مجروح شود. همچنین ممکن است به‌دلیل کفش نامناسب نتوانید همپای سایر بازیکنان بازی کنید.
۵ نوع زمین فوتبال داریم و این بدان معناست که باید ۵ نوع کفش فوتبال مختلف هم داشته باشیم.
 
۱. زمین سفت (Firm Ground)
۲. زمین نرم (Soft Ground)
۳. چمن مصنوعی (Artificial Gross)
۴. چمن مصنوعی تمرین (Turf)
۵. زمین داخل سالن (Indoor) 
 
مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب
 

مرحله سوم: چه احساسی می‌خواهید با این کفش‌ها داشته باشید؟

 برندهای مختلف، کفش‌های فوتبال را با توجه به ترجیحات و اولویت‌های متفاوت افراد طراحی می‌کنند. با توجه به احساسی که با پوشیدن کفش خواهید داشت، کفش‌ها را در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌دهند:
  • کفش راحتی.

  • کفش کنترل.

  • کفش سرعتی.

  • کفش مهارتی یا چابک.

 

مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب

مرحله چهارم: برای رویه کفش فوتبال تصمیم بگیرید:

 
حالا باید درباره رویه کفشی که می‌خواهید بخرید تصمیم بگیرید. کفش‌های فوتبال را از سه نوع رویه تولید می‌کنند:
  • رویه چرم.

  • رویه بافتنی یا کشباف.

  • مواد مصنوعی.

هر یک از این سه رویه ویژگی‌های متفاوتی دارند که انتخاب آنها به ترجیح و سلیقه خودتان بستگی دارد.

مراحل انتخاب و خرید کفش فوتبال مناسب

مرحله پنجم: بودجه‌تان را تعیین کنید:

معمولا کفش فوتبال قیمت بالایی دارد. مخصوصا کفش‌های سطح بالایی که بازیکنان حرفه‌ای از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته این بدان معنا نیست که کفش باکیفیت مقرون‌به‌صرفه پیدا نمی‌شود.
کفش‌های سطح بالا، گران‌قیمت‌ترین کفش‌های فوتبال هستند. این کفش‌ها همان‌هایی هستند که معمولا بازیکنان حرفه‌ای می‌پوشند و برندهای بسیار معتبر آن‌ها را از باکیفیت‌ترین مواد اولیه تولید کرده‌اند. با این کفش‌ها، بازیکنان عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهند داشت و تجربه یک بازی لذت‌بخش را برایشان رقم خواهند زد.
کفش فوتبال سطح پایین، نسخه‌های ارزان‌تر همان کفش‌های سطح بالا هستند که آنها را به‌عنوان گزینه مقرون‌به‌صرفه برای افرادی که توانایی مالی خرید کفش‌های گران‌قیمت را ندارند تولید کرده‌اند. برای مثال، نایکی از مدل مرکوریال، یکی دو کفش سطح بالا و سه کفش ارزان‌تر را به بازار عرضه می‌کند.
اگر بودجه کافی دارید، حتما کفش فوتبال سطح بالا بخرید. درغیراین‌صورت گزینه‌های ارزان‌تر برندها را خریداری کنید که حداقل از برندهای تقلبی و بی‌کیفیت بهترند. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید کفش‌های ارزان‌تر بخرید، حداقل برند نایکی را بخرید که این کفش‌های ارزان را هم با کیفیت قابل‌قبولی به بازار عرضه می‌کند.
برای خرید کفش‌های فوتبال اصل و استانداردبه صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.
 

  1400-08-22
  کفش ورزشی

   نظرات درباره این مقاله

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.
افزودن نظر