021-66505499
ورود   -   ثبت نام    |   

ویژگی‌های کوله پشتی مخصوص کوه نوردی

  1400-06-14
  کیف مردانه

کوله پشتی کوهنوردی از مهمترین ابزارها برای کوه نوردی حرفه‌ای است. شاید برخی بگویند که با یک کوله ‌پشتی معمولی هم می‌توان تجهیزات مربوط به کوهنوردی را حمل نمود و برای افرادی که به صورت معمولی و تفریحی کوهنوردی می‌‌کنند این کار امکان‌پذیر است. اما برای افراد حرفه ‌ای به ‌هیچ‌ وجه امکان‌ پذیر نیست و اگر می‌خواهید یک کوهنوردی حرفه‌‌ای داشته باشید و تمام تجهیزاتی که نیاز دارید همراه شما باشد باید یک کوله پشتی کوهنوردی حرفه‌ای داشته باشید. شما میتوانید برای خرید انواع کوله پشتی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

ویژگی‌های کوله پشتی مخصوص کوه نوردی

 

 بهتر است قبل از خرید کوله پشتی، اطلاعاتی درمورد کوله پشتی کوهنوردی داشت باشید تا بتوانید مطابق با نیاز، کیف مورد نظر خود را از خرید دات کام  تهیه کنید. به طور   مثال اینکه کیف دارای جیب‌های متعدد باشد تا لوازم کامل درون آن جای بگیرد، بندهای محکمی داشته باشد تا در میانه راه پاره نشود و با توجه به این‌که اکثر کوله پشتی‌های   کوهنوردی گران هستند باید به این موارد توجه کرد تا هزینه ای که پرداخت می‌شود، هدر نرود.

ویژگی‌های کوله پشتی مخصوص کوه نوردی

 

..:: نکات و موارد اولیه برای انتخاب کوله پشتی های کوهنوردی:  

مدت زمان برای صعود:

یکی از مهمترین تفاوت های  بین کوله ‌های معمولی و کوله های کوهنوردی این است که مدت زمان صعود و  مدت زمان حمل کیف کوله چقدر می‌باشد و همین موضوع است که تفاوت اولیه را ایجاد می‌کند.

وضع آب هوا در زمان صعود:

از موارد بسیار تاثیرگذار در انتخاب کوله پشتی شرایط جوی و آب و هوایی می باشد. کوهی که قصد دارید به آن صعود نمایید، سرد و برفی است یا گرم و مرطوب و یا بارانی؟ سپس با توجه به شرایط آن مکان، کوله پشتی خود را انتخاب کنید.

با توجه به این آب‌ وهوا باید کوله‌ پشتی منحصربه‌ فردی را انتخاب نمایید. به طور مثال: اگر هوا گرم و مرطوب باشد ، شما باید کوله‌ای را انتخاب نمایید که دارای سیستم تهویه برای گردش جریان هوا داخل کیف باشد تا هوا بتواند همواره به داخل کیف شما به جریان بیفتد وهمچنین از پشت کمر شما هوا را انتقال دهد.

فعالیت‌های هنگام صعود:

گاهی افراد همراه با کوهنوردی فعالیت‌هایی انجام می ‌دهند؛ طبیعت ‌گردی، دوچرخه ‌سواری در کوهستان، دویدن در مسیری خاص و... در این حالت نیاز است که کیف دارای جیب های فراوان باشد تا وسایل و لوازم مختلف و درعین ‌حال تخصصی را بتوانند همیشه همراه خود و در دسترس داشته باشند. همچنین وجود بند کمری نیز برای بسیاری از آن‌ها مفید است زیرا کیف را  به ‌صورت کاملا فیکس بر روی بدن نگاه می دارد.

 

سایز مناسب کوله پشتی کوه‌نوردی برای افراد:

اگر پوشش‌های اضافه مانند کیسه خواب و سایر تجهیزات همراه خود ندارید، نیازی نیست که کوله پشتی خیلی بزرگ انتخاب نمایید. کوله ‌پشتی با ظرفیت کمتر هم می‌‌تواند پاسخ‌ گوی نیاز شما باشد، درعین حال به کمر شما فشار وارد نمی ‌کند و آن را خسته نمی ‌کند. همچنین سبک ‌تر و فشرده‌ تر است و راحت می توانید مسیر کوه را پیمایش کنید.

ویژگی‌های کوله پشتی مخصوص کوه نوردی

ابعاد کوله پشتی: 

  • ۱۰ لیتر یا کمتر = مسیر های کوتاه و در نور خورشید ، دویدن، دوچرخه سواری جاده ایپ
  • ۱۱ تا ۲۰ لیتر = دوچرخه سواری در کوهستان ، مسیر های کوهپیمایی طولانی تر ، دویدن
  • ۲۱ تا ۳۵ لیتر = مسیرهای بلند و ناهموار ، کوه نوردی
  • ۳۶ تا ۵۰ لیتر = هر فعالیتی که شامل تجهیزات بیشتر مانند صخره نوردی و یا فضاهای بیشتری برای لباس و غذا و آب باشد.

ویژگی‌های کوله پشتی مخصوص کوه نوردی

 کوله پشتی های ۱ تا ۳ روزه ( ۳۰ تا ۵۰ لیتری):

اگر سفرهای شما در تورهای یک روزه تا ۳ روزه خلاصه می‌شوند این نوع کوله پشتی‌ها مناسب شماست. آن‌ها سبک هستند و از لحاظ اندازه نیز کوچکتر می‌باشند. در نظر بگیرید که سبک سفر کردن، نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. زیرا کوله پشتی سبک برابر با راحتی سفرتان می‌باشد.

کوله پشتی های ۳ تا ۵ روزه (۵۰ تا ۸۰ لیتری):

این کوله پشتی‌ها معروف ترین و پرفروشترین‌ها در جهان می‌باشند که برای سفرهایی که در هوای گرم می‌روید و بین ۳ تا ۵ روز هستند بسیار مناسب می‌باشند. برای سفرهایی به منظور اسکی، شب‌مانی و… نیز این کوله‌ها انتخاب درستی به شمار می‌آیند. این کوله پشتی‌ها به دلیل اینکه سایز آن‌ها آنقدر کوچک نیست که نشود با آن ها وسایل ضروری را حمل کرد و یا آنقدر بزرگ نیستند که بارکشی آن ها سخت تر از حد معمولا باشد ،در میان طبیعت گردان محبوب تر می‌باشند.

کوله پشتی های بیشتر از ۵ روز (۷۰ لیتری به بالا):

این نوع کوله پشتی‌ها که بزرگ تر از بقیه می‌باشند برای سفرهای زیر مناسب هستند:
  • مسیرهای طبیعت گردی در فصل زمستان که بیشتر از یک شب هستند و شما نیاز دارید که لوازم بیشتری به همراه کیسه خواب، لباس گرم اضافه، چادر و … حمل کنید.
  • در سفرهای تابستانی که تعداد روزهای بالا یی دارد و در مسیرهای پیاده روی که نیاز به حمل آب و غذای بیشتر، چادر و … می‌باشند.
  • در سفرهایی که همراه شما کودکانی نیز هستند. پدر و مادرهایی که با کودکان سفر می کنند، معمولا لوازم زیادی را با خود حمل می‌کنند که این کوله برای آن‌ها بسیار مناسب است.
 قابل توجه خوانندگان محترم برای خواندن دیگر مطالب کافیست به صفحه بلاگ مراجعه کنید. برای اطلاع از قیمت ها و خرید کافیست بر روی روی لینک کوله پشتی زنانه و یا کوله پشتی مردانه  کلیک کنید و یا با شماره 66505499-021 تماس حاصل بفرمایید.

  1400-06-14
  کیف مردانه

   نظرات درباره این مقاله

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.
افزودن نظر